شنبه 19 اسفند‌ماه سال 1391

هفدهم اسفند!!!

دیروز با چه مکافاتی مهدیشهر را  ترک کردیم

ساعت 6 صبح که از خواب پاشدیم فقط صدای زوزه ی باد بود که شنیده می شد و در سکوت خوابگاه دلهره و ترس را به جان ما می انداخت و فکر اینکه در این سرما می بایست کنار خیابان منتظر اتوبوس بایستیم این ترس را در ما دوچندان می کرد .

از آنجایی که شب قبل بچه های شاهرود با اتوبوسشان تصادف کرده بودند، فکر اینکه شاید رفتنمان به خاطر یخ زدگی خیابانها و سرمای شدید هوا کنسل شود به ذهنمان خطور کرد و مارا وا داشت تا برای اطمینان خاطر از آمدن اتوبوس به ترمینال زنگ بزنیم که در آن وقت کم و گیجی از خواب هرچه گشتیم شماره ترمینال را پیدا نکردیم که نکردیم. در نتیجه تصمیم گرفتیم که تا دیر نشده است خودمان به ترمینال برویم و مطمئن شویم که ماشین حتما می آید. خلاصه با کلی دعا و بسم الله و چمدانهای طبق معمول سنگین همیشگیمان به سمت ترمینال بزرگ مهدیشهر- که در زیبایی و دارا بودن سیستم گرمایی پیشرفته و مکان بسیار زیبا و جا دار که فکر هم میکنم در خاورمیانه نظیرش را نمیتوان پیدا کرد- راه افتادیم و خوشبختانه سالم و بدون کله پا شدن به ترمینال بین المللی مهدیشهر رسیدیم!!! و پس از گذراندن چند دقیقه بالاخره اتوبوس زیبا و شیک مهدیشهر- تهران با آن صندلی های تمام اتوماتیک و نرم و دلنواز خود چشم مارا به جمال خود نورانی فرمود!!! پس از اندکی که اتوبوس مسافران را سوار کرد و راه افتاد، راننده محترم نیز خوش آمد گویی خود را با آهنگهای خواننده ای آن ور آبی ( جناب آقای حبیب) و( ابی بزرگوار) به مسافرین خود عرض نمود و من نیز مثل همیشه جای خود را کنار پنجره انتخاب کردم و نشستم. فکر رفتن به خانه آن هم بعد از یک ماه و خورده ای شیرین ترین فکری بود که در مغزم میگذشت. صدای آهنگ ، دنبال کردن رد برفها روی کوه ها و دلتنگی برای او ...!!! حال و هوای عجیبی را در من به تجربه می گذاشت.   

 

وقتی اتوبوس به سرخه رسید خبری از یخ زدگی در جاده ها نبود و چمنهای سبز با دور نمایی از کوه های سفید نظر مرا به خود جلب کرد که چطور اینجا خبری از برف نیست. سمنان هم که قربانش بشوم هوا آفتابی بود و گرمسار نیز کوه هایش مثل همیشه سرخ با طرح های عجیب همیشگی اش استوارو پابرجا جلوه می نمود و از شریف آباد به تهران نیز فقط بارش برف بودو برف ....!!!

و اکنون در خانه دست به دعا نشسته ام برای آن دسته از دوستان مشتاق به علم و پایه ی تشکیل کلاسهای دوسه نفره در ایام پایانی اسفند که عاجزانه از خداوند متعال برایشان دلتنگی فراوان و ناگهانی را طلب میکنم، باشد که هرچه سریع تر چمدانها خود را به قصد رفتن به خانه هایشان ببندند و از تشکیل کلاسها منصرف شده و موجب حذف ما در سال جدید نشوند.  (آآآآآآمـــــین)

پایانِ سالِ خوبـــــــــــــی را برایتان آرزومندم

چهارشنبه 9 اسفند‌ماه سال 1391

غذای خونگی !!

ترم اول دل دردهای وحشتناکی داشتم. با خودم یک شیشه عرق نعنا آورده بودم خوابگاه و تقریبا هرشب میخوردم و به دوستان هم میدادم. متوجه شدم که بله .... مربوط به غذای خوش مزه سلف دانشکده هست.از اون موقع به بعد بود که عزم خود را جزم که غذا درست کنم. و در این بین متوجه شدم که استعداد خاصی در انواع کوکو ها دارم. کوکو سبزی!! کوکو سیب زمینی !! و ....تا جایی که میشد سلف نمیرفتم و خودم غذا درست میکردم. ما که فعلا از غذاهای لذت بخش !!! سلف راحت شدیم. امیدوارم دوستان دیگر مشکلی با این قضیه مثل من نداشته باشند !!

چهارشنبه 2 اسفند‌ماه سال 1391

برای چی؟؟

هر روز صبح ساعت هفت از خواب ناز بلند میشم. با صورت خواب آلوده و خسته لباس هایم را تن میکنم . صبحانه خورده یا نخورده راهی سر کار میشم. ساعت 8 شب و گاهی هم دیرتر کار را تعطیل میکنیم و خسته به خانه برمیگردم. حتی به زور ایمیل هایم را جواب میدهم. 


روزی 12 ساعت کار !! برای چی؟؟ برای به دست آوردن پول؟؟ به چه قیمتی؟؟؟


نه . برای پول نیست. پس برای چیست؟ شاید برای فرار است. فرار از چی؟ از کی؟ شاید فرار از آینده است. آینده ای که ممکن است بدون پول سیاه باشد. پس باید از این آینده فرار کنم. اما زمان حال چه میشود؟؟؟

دوستانم؟ تفریح؟ سرگرمی؟ مهمانی ؟ فیلم؟ کتاب ؟


اینها چه میشود؟؟ کاش .... نه نمیشود پس آرزو نمیکنم. 


ساعت به کندی میگذرد . خوابم نمی‌آید. در 24 ساعت فقط 5 یا 6 ساعت میخوابم. همین هم کافی است. زود است برای خسته شدن .... 


سه‌شنبه 1 اسفند‌ماه سال 1391

سوالات کنکور ارشد از سال 86 تا سال 92

سلام به دوستان عزیز

سوالات کنکور ارشد کتابداری از سال 86 تا سال 92 را میتوانید در لینک های زیر دانلود کنید. برخی از دفترچه های سوالات از وبلاگ آقای قاسمیان دانلود شده است که ایشان اجازه داده اند که این دفترچه ها در فضای اینترنت آپلود کنیم تا دیگران هم استفاده کنند. 


در امتحانات زندگیتان قبول شوید کنکور که چیزی نیست !!!


دانلود سوالات ارشد کتابداری سال 86


دانلود سوالات ارشد کتابداری سال 87


دانلود سوالات ارشد کتابداری سال 88


دانلود سوالات ارشد کتابداری سال 89


دانلود سوالات ارشد کتابداری سال 90


دانلود سوالات ارشد کتابداری سال 91

پاسخ نامه سال 91


دانلود سوالات ارشد کتابداری سال 92

پاسخ نامه سال 92